Warmińsko - Mazurski Okręgowy Związek Żeglarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

XXIII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH

Email Drukuj PDF

Przy ładnej pogodzie, w gościnnym Giżycku w dniach 19-21.08.2016r na jeziorze Niegocin odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych .Organizatorem już po raz czwarty był sprawdzony duet Klub Turystyki Żeglarskiej "Szkwał" i Ekomarina Giżycko. W regatach wystartowało 137 zawodników na 41 jachtach w pięciu klasach T1,T2,T3,Tango i Symphaty 600. W sumie podczas trzech dni regat rozegrano planowane 9 wyścigów, które pozwoliły wyłonić mistrzów Polski oraz zwycięzców w klasach turystycznych.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:

Więcej…
 

XIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych – II Edycja

Email Drukuj PDF

W dniach 19 – 21 sierpnia 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa. Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wystartowało 18 załóg na sasankach. Prognozy pogody były sprzeczne. W piątek, trochę padało, ale był wiatr 2 B i przeprowadzono  wszystkie zaplanowane treningi.

Więcej…
 

XV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI DZ

Email Drukuj PDF

W dniach 13 – 14 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i turystyki Wodnej w Giżycku już piętnasty raz rozegrano najtrudniejsze w Polsce regaty  śródlądowe rozgrywane w formule 24 godzinnego wyścigu non-stop. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Patronat honorowy nad regatami objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Do regat zgłosiło się 25 załóg, ale z powodu fatalnej prognozy pogody kilka się wycofało i w rezultacie wystartowało 21 załóg. Jachty były podzielone na trzy klasy : Dezeta Tradycyjna ( 7 jachtów),  Dezeta Klasyczna (11 jachtów) i Open (3 jachty). Zgodnie z tradycją start do regat nastąpił o godzinie 13.13. Trasa regat wiodła przez jeziora i kanały północnej części szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Start i meta regat znajdowały się  przed portem MCŻiTW na jeziorze Kisajno.

Więcej…
 

ALBUM I RYS HISTORYCZNY POLSKIEGO ŻEGLARSTWA NA WARMII I MAZURACH

Email Drukuj PDF

Album "Żeglarstwo na Warmii i Mazurach" już do kupienia w księgarniach i miejscach gdzie bywają żeglarze. Wysyłamy także pocztą. Zamówienia w tym hurtowe można składać w biurze W-M OZŻ10-160 Olsztyn ul. Żeglarska 6/p101 tel. 89 527 46 01.

 

FESTIWAL SPORTÓW WODNYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Email Drukuj PDF

XII  Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych - Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego 24 - 26 czerwca 2016 r. Kolejny raz  byliśmy gospodarzem największej w Europie imprezy żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. W tym roku wzięło w niej udział 270 uczestników, którzy pod opieką kilkudziesięciu instruktorów i wolontariuszy na kilkudziesięciu różnorodnych jachtach przez 3 dni uczyli się żeglarstwa. Głównym organizatorem Była Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a współorganizatorem Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Sternikami jachtów byli w większości zawodnicy ukończonych dzień wcześniej XXII Mistrzostw Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. Wszyscy sternicy i ratownicy pracowali na zasadzie wolontariatu. Festiwal był dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej…
 

XXII MP ŻEGLARZY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Email Drukuj PDF

Bury i Gumiński  zwycięzcami XXII  Mistrzostw  Polski  Żeglarzy z Niepełnosprawnością. W dniach 20 – 23 czerwca 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano kolejne Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. To jedne z najstarszych tego typu regat na świecie. Organizatorem była Mazurska Szkoła żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej…
 

XXIII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA PJK

Email Drukuj PDF

" Najstarsza impreza z cyklu PPJK , piękny akwen jez. Niegocin i gościnne Giżycko - zaprasza na XXIII Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych w terminie 19-21.08.2016  port Ekomarona Giżycko. W tym roku XXIII MPJK mają współczynnik grade 1.2 , także jest o co walczyć. Oprócz niezapomnianych emocji na wodzie, zapewniamy również emocje na lądzie. Dzięki naszym hojnym sponsorom  ( URZĄD MIASTA GIŻYCKO , STAROSTWO POWIATOWE GIŻYCKO,PARKER POLAND, JANMOR, ZAP BATTERIES, NAUTICA- ZEGARKI ŻEGLARSKIE, ŻAGLOWNIA T&J SAILS, OPEL PINDUR, TRANS-ŻWIR, GRUPA PRAWNA TOGATUS, OŚRODEK WYPOCZYNKOWY GWAREK,YACHT SERWIS SYGNOWSKI, INVESTA, MARK  oraz wielu innych) pula nagród przekroczy znacznie ubiegłoroczne 30 tys zł. Część nagród sponsorzy przeznaczają dla zwycięzców w poszczególnych klasach , natomiast znaczna część będzie jak co roku rozlosowana wśród wszystkich uczestników regat.

Więcej…
 

NIEPRZETARTY REJS

Email Drukuj PDF

W dniach 13 – 16 czerwca 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku odbyła się kolejna, tradycyjna, masowa impreza żeglarska dla osób niepełnosprawnych. W tegorocznym „Nieprzetartym Rejsie” wzięło udział 190 uczestników z całej Polski. Przyjechały ekipy z Jasionnej, Łukowa, Ryżek, Reszla, Marcinkowa, Skórca, Jedwabna, Prejłowa, Białej Podlaskiej. Uczestnikami opiekowało się 49 osób kadry i wolontariuszy.Imprezę otworzył i powitał uczestników poseł Wojciech Kossakowski członek Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i  Turystyki.

Więcej…
 

XIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

Email Drukuj PDF

W dniach 17 – 19 czerwca w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wystartowało 21 załóg ( 16 załóg niepełnosprawnych ruchowo i 5 załóg żeglarzy niesłyszących). Żeglarze niepełnosprawni ruchowo ścigali się na sasankach, a żeglarze niesłyszący na tangach. Pogoda była zmienna.

Więcej…
 

ENERGA SAILING CUP - GIŻYCKO

Email Drukuj PDF

Energa Sailing Cup - Puchar Trzech Ryb za nami. Pierwszego dnia  ścigała się grupa A. Rozegrano dwa wyścigi. Nadciągająca nad Niegocin nawałnica przerwała regaty, zawodnicy spłynęli do portu przed burzą. Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiła także Grupa B. W sumie wystartowało prawie 300 zawodników. Niegocin był przyjazny, słoneczna pogoda i wiatr 3B w porywach do 4 pozwolił rozegrać 5 wyścigów w grupie A i cztery w grupie B.  Niedziela bez wyścigów słaby kręcący wiatr uniemożliwił rywalizację zawodnikom. .Wyniki końcowe:

Więcej…
 


Strona 1 z 98

 

Licznik odwiedzin

245837
DzisiajDzisiaj52


Kanał informacyjny

www.zagle.com.pl
Zamknij